Co je to KRAV MAGA

krav maga logo

Bez ohledu na dobu ve které žijeme, každý z nás se může dostat do situace, kdy se ocitne ve fyzickém ohrožení. Občas prostě narazíte na někoho, kdo Vám chce rozbít ústa, chce Vás okrást, chce Vás znásilnit nebo v extrémním případě i zabít. Z toho důvodu není nikdy od věci umět základní pravidla sebeobrany a odvrátit alespoň první atak ze strany útočníka.Někdy i pár vteřin navíc Vám může zachránit život. I z tohoto důvodu světlo světa spatřila obranný systém KRAV MAGA.

Za zakladatele KRAV MAGA se považuje Čechoslovák Imi Lichtenfeld. ( 1910 - 1998 )

Který své mládí prožil ve třicátých letech v Bratislavě. Vzhledem k tomu, že byl Židovského původu a antisemitské nálady v té době poněkud gradovaly, začal pracovat na obranném systému s použitím technik všech jemu známých bojových stylů. Když pak po válce Imi Lichtenfeld začal pracovat pro Izraelskou armádu, začal tam svůj bojový systém vyučovat pod názvem KRAV MAGA. KRAV MAGA je dnes používána celosvětově i mimo Izrael. Její základy používají jednotky SWAT, GIGN, FBI, DEA, CSI a kdo ví, kde ještě.

KRAV MAGA nemá pravidla! Ani na ulici nejsou pravidla! Tomu se KRAV MAGA přizpůsobuje. Je povoleno úplně vše, co Vám dokáže zachránit život nebo zdraví. Kop do slabin? Prsty do očí? Kousnout do krku? Není problém! Cokoli co dokáže odvrátit útok agresora je povoleno. KRAV MAGA není koncipována na žádný dlouhý boj. Její filozofie obrany vychází z nutnosti rychlého spacifikování útočníka a ústupu (třeba i úprku).

Není třeba učit se komplikované techniky. Pokud se třeba i padesáti kilové dívce podaří správně zasáhnout muže do slabin, bude mít dostatek času na to zmizet z jeho dosahu. Pokud mu ještě jako „bonus“ přidá „jednu na cestu“ kolenem do obličeje v okamžiku, kdy se v bolestivém reflexu po úderu do slabin skloní - ještě lépe! To vše samozřejmě s přihlédnutím k platným zákonům ČR, resp. k části zákona, který definuje pojem přiměřená obrana.

Na ulici nejsou pravidla! Nejsou přítomni rozhodčí aby odpískali K.O. a přerušili zápas, nikdo se Vás nebude ptát, jestli chcete k zápasu nastoupit, nebo jestli jste stejná váhová kategorie. Na takovou situaci není špatné se připravit a jedna z takových alternativ je prostě KRAV MAGA.